קרן השתלמות

מי שמחפש אפיקי חיסכון משתלמים לטווח קצר עד בינוני, ימצא את קרנות ההשתלמות השונות כאפיק חיסכון יעיל ואטרקטיבי במיוחד, המאפשר קבלת הטבות מס, ניהול תיק השקעות מקצועי בשוק ההון, ונזילות של הכסף כבר לאחר 6 שנים. לאחר 3 שנים אפשר למשוך את הכספים לטובת מטרות השתלמויות מסוימות כמו במקרה של קרן השתלמות למורים או פדיון כספי הקרן לאחר 3 שנות וותק בהגיע החוסך לגיל 60. בתום 6 שנים כל הכספים בקרן והריביות בגינם הופכים נזילים עבור כל מטרה ופטורים ממס רווח הון.

עם זאת, לא קיימת חובה למשוך את הכספים לאחר שחלפו 6 שנים, והמשך חסכון בדרך כלל מניב תשואה גבוהה ועודפת על פני אפיקי חיסכון אחרים בעיקר אך לא רק בזכות הפטור ממס. עם הגעה לסכום תקרת ההפקדה המוטבת, החוסך נהנה מהטבת מס כפולה, עבור ההפקדה וגם עבור המשיכה, וכמובן מפטור מתשלום מס רווח הון.

בקרן ההשתלמות קיימים מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון משתנות, ניתן להתנייד בין הגופים המנהלים קרנות השתלמות ללא פגיעה בוותק של הקרן וללא ארוע מס או קנס. ניתן גם לעבור בין מסלולי השקעות שונים, בהתאם למצב השוק ולשינויים בצרכי החוסך לאורך תקופת החסכון, ללא תשלום קנס או פתיחת אירוע מס.

הפקדה לקרנות השתלמות לעצמאים נחשבת להוצאה מוכרת, החזר המס השנתי עבורה גבוה מאוד, מה שהופך את קרנות ההשתלמות לאפיק השקעה פופולרי במיוחד בקרב עצמאים, והן גמישות מבחינת תדירות ההפקדה, שכן ניתן להפקיד סכום חד פעמי או לחלופין סכום קבוע בהוראת קבע.
אפיק השקעה זה אטרקטיבי גם עבור שכירים, אשר אינם משלמים מס הכנסה על חלקו של המעסיק בהפקדה לקרן ומהווה הטבה של המעסיק עבור העובד.

רוצים לשלם פחות כסף כל חודש ולקבל יותר כל החיים?
מלאו את הפרטים, ונחזור אליכם בהקדם:

שיטת העבודה שלנו:

דילוג לתוכן